Aurika, Algirdas Seleniai ir  šuo Džiugas.

2012 m. Palanga.

Aurika ir Algirdas Seleniai.

2013 m. Lietuvos kinematografininkų sąjungos apdovanojimas

"Už švietėjišką kūrybinį darbą".

Aurika ir Algirdas Seleniai

Lietuvos Kinematografininkų

Sąjungos Prizo laureatai - 2006 m.

Už animacinį filmą "Čigonas ir drakonas".

 

INTERNETINĖS SVETAINĖS

SUKŪRIMĄ PARĖMĖ

KULTŪROS RĖMIMO FONDAS

 

 

ANIMACINIO KINO SKLAIDOS PROJEKTAI

VŠ. Į. "ANIMACIJOS STUDIJOJE" PARENGTAS IR ĮGYVENDINTAS NAUJAS KINO SKLAIDOS PROJEKTAS:

"INTEGRUOTA LITERATŪROS PAMOKA, PRISTATANT VIDEO FILMĄ-KNYGĄ "SAULĖS VADUOTOJAS"

(2016 M.,-40 MIN.)"

AUTORIAI ALGIRDAS IR AURIKA SELENIAI

 

Gruodžio 17 d. mūsų progimnazijoje svečiavosi seni geri mokyklos draugai Aurika ir Algirdas Seleniai. Jie yra garsūs kinematografininkai, animatoriai, dailininkai, o Algirdas – dar ir rašytojas. Iš Vilniaus jie atvyko drauge su savo ištikimu palydovu – keturkoju Džiugu, juokais vadinamu „direktoriumi“. A. ir A. Selenių įkurtoje „Animacijos studijoje" sukurtas naujas video filmas-knyga „Saulės vaduotojas". Adaptuotos lietuvių liaudies pasakos "Saulės vaduotojas" autorius – Algirdas Selenis, dailininkai - Algirdas ir Aurika Seleniai. Filmo muzikiniam įgarsinimui panaudoti J. S. Bacho kūriniai klavesinui. Šį unikalų darbą svečiai pristatė mūsų 5-8 klasių mokiniams, pravesdami netradicinę integruotą literatūros pamoką.
Video filmas-knyga „Saulės vaduotojas" sukurtas lietuvių liaudies stebuklinės pasakos, rekonstruojančios senąją lietuviškąją–baltiškąją pasaulėžiūrą, estetines ir etines pasaulio pažinimo formas, motyvais. Jos turinyje slypi mitologinės žinios, svarbios ne tik Lietuvos, bet ir visoms europietiškosioms kultūroms - pasaka „Saulės vaduotojas“ išversta į 22 pasaulio kalbas. 
Video filmas-knyga „Saulės vaduotojas" skirtas visai šeimai. Šios pasakos veiksmas, skirtingai nei lietuvių liaudies pasakoje, vyksta ne tradicinėje Lietuvos miškų ir girių aplinkoje, o jūros ir salų aplinkoje, primenančioje graikų ir skandinavų sakmes. Tokia vandens ir oro stichijų aplinka, kurioje skendi žemės fragmentai – salos, - puikiai tinka ne tik senovės žmonių mitologizuoto žemės ir visatos reiškinių suvokimo pavaizdavimui, bet ir stebuklinės pasakos atmosferai sukurti. Video filmo-knygos „Saulės vaduotojas" vaizdinė medžiaga atitinka taip vadinamą fentezį stilių, dabar labai populiarų ir mėgstamą šiuolaikinių kino žiūrovų bei stebuklinių komiksų gerbėjų. Šios video knygos vaizdinė medžiaga buvo kurta 3 metus.
Nuoširdžiai dėkojame gerbiamiems Kūrėjams ne tik už padovanotą laiką, žinias ir video-knygą, bet ir už retą galimybę prisiliesti prie jautraus meno pasaulio stygų.

Videofilmo-knygos fragmentų treilerį galima pamatyti čia:
https://www.youtube.com/watch?v=cP2H1rCE7LM

https://www.mazvydas.kaunas.lm.lt/index.php/140-pristatytas-video-filmas-knyga-saules-vaduotojas

 

*************************************************************

 

REŽISIERIŲ AURIKOS IR ALGIRDO SELENIŲ ANIMACINIS FILMAS „EGLĖ ŽALČIŲ KARALIENĖ“ PARODYTAS BRIUSELYJE, LIETUVOS PRISTATYMO METU

 

2013 m. birželio 21 dieną Pamatinių Medžiagų ir Matavimo Institute – Jungtinis Tyrimo Centras – Europos Komisija – Briuselis (European Commission – Joint Research Centre Institute for Reference Materials and Measurements) buvo surengtas Joninių BBQ, kurio metu buvo rodomas Aurikos ir Algirdo Selenių animacinis filmas „Eglė žalčių karalienė“.Taip Lietuvos atstovai pristatė savo šalį renginio svečiams. Šio renginio metu Airijos atstovai perdavė  instituto raktą sekantį semestrą pirmininkaujančios salės atstovams lietuviams.

Mes norime akcentuoti, kad esame paskutiniai pagonys Europoje. Negana to mes periimame prezidantavima iš Airių, kurie garbina šv. Patriką, anot legendos išvadavusį Airiją nuo žalčių ir gyvačių, dėl to mūsų supratimu tai labai gerai rišasi su žalčio kultu pagoniškoje Lietuvoje”, – teigė renginio organizatorius, IRMM darbuotojas 

*****************************************************

„EGLĖ ŽALČIŲ KARALIENĖ“ SUDREBINO

„CROSS CLUB“ POŽEMIUS

 
2013 m. vasario 18 d. Prahos muzikos klube „Cross club" smilkalų aromato, lietuviško veganiško maisto, gero dūzgesio pripildytame renginyje susirinkusiai tarptautinei publikai čekų „mantracore“ grupė „Alaverdi“ kartu su britų atlikėju Justin Lavash pristatė savo naują albumą, kuriame perteikta originali lietuvių pasakos „Eglė Žalčių Karalienė“ muzikinė interpretacija.

Pristatytą muzikinį kūrinį iliustravo Algirdo Selenio animacinis filmas tos pačios pasakos motyvais. Grupės fanai ar šiaip norintieji turėjo progą atsispausdinti „Alaverdi" „Eglės“ albumo viršelio piešinį ant savo atsineštų marškinėlių.

Taip mūsų "Eglė Žalčių Karalienė" toliau keliauja per pasaulį.
 
 

 

***************************************************

 

VŠ.Į. „Animacijos studijos“ projekto

„Lietuviškos animacijos sklaida regionų mokyklose ir

moksleivių kūrybiškumo ugdymas“ renginai

 

Viešoji įstaiga „Animacijos studija“ 2013 metų gegužės mėnesio 7 – 23 dienomis vykdė animacinio kino sklaidos projektą „Lietuviškos animacijos sklaida regionų mokyklose ir moksleivių kūrybiškumo ugdymas“. Šio renginio vykdymo metu, Lietuvos regionų mokyklose buvo rodomi  režisierių Aurikos ir Algirdo Selenių animaciniai, animaciniai –  eksperimentiniai filmai, pravedamos pažintinio pobūdžio paskaitos apie lietuvišką animaciją, animacinio kino gamybos ypatumus, moksleiviai turėjo galimybę patys sudalyvauti kūrybiniame procese, kurdami trumpus animacinius filmukus.

Pirmasis šio projekto renginys vyko š.m. gegužės 7 d. Nemenčinės Gedimino gimnazijoje. Šiame renginyje dalyvavo apie septyniasdešimt   8-9 klasių  moksleivių, kuriems buvo parodyti ankstesnių VŠ.Į.„Animacijos studijos“ vykdytų edukacinių renginių moksleivių sukurti animaciniai filmai. Taip pat buvo parodyta režisierių A.A. Selenių, pieštinės animacijos technika, sukurtų animacinių filmų programa bei eksperimentinis filmas „Magas“. Renginio dalyviams buvo suteikta galimybė  patiems filmuoti  video kamera panaudojant specialius efektus. Šio projekto organizatoriai džiaugėsi dideliu moksleivių aktyvumu ir kūrybingumu.

Gegužės 9 – 10 d. animacinio kino sklaidos renginiai „Lietuviškos animacijos sklaida regionų mokyklose ir moksleivių kūrybiškumo ugdymas“ buvo  pravesti Molėtų vaikų savarankiško gyvenimo namuose bei Utenos mokykloje – vaikų darželyje „Eglutė“.

 Molėtų savarankiškų gyvenimo namų auklėtiniams buvo parodyti naujausi Aurikos ir Algirdo Selenių animaciniai filmai bei pravesti animacinio kino gamybos praktiniai užsiėmimai, kurių metu vaikai buvo mokinami kurti lėlinius –  plastilininius animacinius filmukus: plastilininės aplikacijos technika a/f „Akvariumas“ ir „Aš tave baisiai myliu! –  1“, plastilinis lėlinis a/f „Boksininkų ringas“. Renginio dalyviai 1 – 12 klasių moksleiviai. Po renginio globos namų vaikai galėjo pasivažinėti modernaus dizaino dviratuku, kuri atsivežė Aurika ir Algirdas. 2012m. šiuose savarankiško gyvenimo ugdymo namuose buvo pravestas VŠ.Į. „Animacijos studijos“ vykdomas animacinio kino renginys „Tapk animacinio kino personažu“. Globos namų vadovai, pedagogai džiaugėsi tokia ilgalaike partneryste su VŠ.Į.“ „Animacijos studija“.

Utenos mokykloje – darželyje „Eglutė“ buvo parodyta speciali pradinėms klasėms skirta režisierių A. A.Selenių animacinių filmų programa:  „Nykšt – pykšt – tukai“, „Čigonas ir drakonas“, „Vilniaus mergelė“ ir kt. Gausiai susirinkę 1 – 4 klasių mokinukai buvo supažindinti su animacinio kino kūrimo pagrindais. Taip pat buvo parodytas eksperimentinis filmas „Magas“ (rež. Algirdas Selenis), kuris susilaukė ypatingo vaikų ir pedagogų dėmesio. Didelę kantrybę ir toleranciją parodė renginio partneris, Aurikos ir Algirdo šuo Džiugas, kuriam netruko vaikų simpatijų bei glamonių.

Baigiamasis VŠ.Į. „Animacijos studijos“ projekto „Lietuviškos animacijos sklaida regionų mokyklose ir moksleivių kūrybiškumo ugdymas“ renginys įvyko gegužės 23 d. Kauno M. Mažvydo pagrindinėje mokykloje. Šioje mokykloje projekto organizatoriai ir vykdytojai Aurika ir Algirdas Seleniai apsilankė jau antrą kartą. 2012 m. Algirdas Selenis kaip projekto AKIM lektorius, dar tuometinėje M. Mažvydo gimnazijoje, pravedė animacinio kino sklaidos paskaitą 12 klasių moksleiviams. Papildomai gimnazijoje buvo pravestas VŠ.Į. „Animacijos studijos“ 2012 m. vykdomas animacinio kino  renginys „Tapk animacinio kino personažu“, kuriame dalyvavo ir Aurika Selenienė. Šiais metais dalyvauti studijos surengtose animacinio kino kūrybinėse dirbtuvėse susirinko patys aktyviausi ir gabiausi šios, dabar jau pagrindinės, mokyklos aštuntokai. Labai aktyvioje kūrybingoje atmosferoje buvo kuriami trumpi animaciniai – plastilininiai filmukai „Gyvatvorė“ ir „Aš tave baisiai myliu! – 2“ Po renginio, mokyklos direktorės pavaduotoja Auksė Petrusevičienė įteikė Aurikai ir Algirdui padėkos raštą už nuoširdų projekto „Lietuviškos animacijos sklaida regionų mokyklose ir moksleivių kūrybiškumo ugdymas“ įgyvendinimą ir puikų jo rezultatą. Taip pat buvo išreikštas noras vėl susitikti su šiais animacinio kino kūrėjais.

Projektą iš dalies parėmė Lietuvos kino centras.

 

Mokyklų internetinių svetainių adresai, kuriuose galima paskaityti atsiliepimus, apie pravestus renginius:

http://www.moletuvaikai.lt/renginiai-2/lt/

http://gediminogimnazija.lt/

 

VŠ.Į.“Animacijos studija“

 

    

***************************************************

ANIMACINIO KINO PAMOKA LAZDIJŲ MOTIEJAUS GUSTAIČIO GIMNAZIJOJE (2013 m.)

 

Spalio 18 – tosios rytą, animacinio kino kūrėjai Aurika ir Algirdas Seleniai, ir jų ištikimas draugas laika Džiugas leidosi į kelionę rudenėjančiais Dzūkijos keliais į Lazdijus, kur Motiejaus Gustaičio gimnazijoje jų laukė 6 -12 klasių moksleiviai, laukė įdomios pažinties su lietuviška animacija, Aurikos ir Algirdo sukurtų autorinių animacinių filmų bei dviejų akademinių valandų paskaitos „Lietuvių literatūra ir mitologija animacijoje“. Šios pažinties galimybę gimnazijos moksleiviams suteikė Lietuvos kinematografininkų sąjungos vykdomas edukacinis, kūrybinis projektas „ Lietuviško kino pamokos“.

Malonu buvo keliauti, lengvo rūkelio, gelstančio melancholiško  žavesio apgaubtais, nuostabiosios Dzūkijos miškų ir slėnių keliais: pro Pirčiupį, Valkininkus, Varėną, Merkinę, spindinčiais ežerais apsuptus Veisėjus. Gera buvo pasijusti laukiamais: maloniai, nuoširdžiai pasitiko gimnazijos direktorės pavaduotoja ugdymui Virginija Spitrienė ir kupina jaunatviško spindesio moksleivių auditorija.

Animacinio kino pamokos metu Aurika ir Algirdas Seleniai parodė savo animacinius filmus, sukurtus nacionaline tematika: „Lietuvių legendinių moterų ciklą“: „Vilniaus mergelė“, „Neringa“, „Žemaičių pramotė“, „Eglė žalčių karalienė“ ir animacinį filmą „Lietuvių mitologiniai dievai“, supažindino renginio dalyvius su lietuviško animacinio kino istorija,  atskleidė animacinių filmų sumanymo, kūrybos ir gamybos  paslaptis. Filmų peržiūros pabaigoje buvo parodytas šmaikštus eksperimentinis filmas „Magas“. Linksmos, geros nuotaikos renginiui suteikė ir šuo Džiugas, kuris, mėgdžiodamas lektorius, savo kalba įterpė ne vieną taiklų pastebėjimą. Po paskaitos  buvo apsikeista dovanomis: moksleiviai Aurikai ir Algirdui padovanojo savo rankomis nulipdytus  keramikinius kūrinėlius, Seleniai  gimnazijai padovanojo savo animacinių filmų rinkinį „Lietuvių legendos ir mitai“. Rūpestingos šeimininkės pavaišino svečius pietumis, gardžiomis, mokyklos virtuvėje iškeptomis bandelėmis.

***************************************************

 

VŠ.Į. „ANIMACIJOS STUDIJOS“ EDUKACINĖ PROGRAMA „MITOLOGIJA IR TAUTOSAKA ANIMACIJOJE“

 

2013 m. gegužės 27 dieną animacinio kino kūrėjai  Aurika ir Algirdas Seleniai  buvo pakviesti į Rūdiškių gimnaziją  pravesti  2 akademinių valandų mokomojo pobūdžio paskaitą   „Mitologija ir tautosaka animacijoje”,  5-11 klasių moksleiviams. 140 moksleivių ir pedagogų auditorijai buvo parodyti Aurikos ir Algirdo sukurti animaciniai filmai iš ciklo „Lietuvių legendinės moterys“: „Vilniaus mergelė“, „Neringa“, „Žemaičių pramotė“, „Eglė žalčių karalienė“. Po kiekvieno parodyto filmo paskaitos lektorius A.Selenis papasakojo, kaip užgimė šių animacinių filmų sukūrimo idėjos, kokie meninės stilistikos ypatumai, kokia literatūrine medžiaga buvo naudotasi, kaip suprasti šių animacinių filmų kino kalbą, simboliką ir metaforas. Moksleiviai taip pat buvo supažindinti su animacinio kino gamybinės kino virtuvės ypatumais. Paskaitos pabaigoje, auditorijos pageidavimu, buvo parodyti dar du filmai: linksmas, žaismingas animacinis filmas „Arkliavagio gudrybė“ (rež. Aurika ir Algirdas Seleniai) ir nuotaikingas eksperimentinis filmas „Magas“ (rež. Algirdas Selenis). Po paskaitos gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja Zita Bartkevičienė papasakojo Aurikai ir Algirdui, jog tai ne pirma šios gimnazijos moksleivių pažintis su jų kūryba, jos žodžiais, autorių filmai puikiai tinka mokyklinei  programai, lietuvių kalbos bei tautosakos pamokoms, moksleivių kūrybiškumo ugdymui. Tam tikslui padeda jos anksčiau įsigytas DVD „Lietuvių legendos ir mitai“ su autoriniais A. A.Selenių filmais. Taip pat pamokų metu dažnai apsilankoma VŠ.Į. „Animacijos studijos“ internetinėje svetainėje „Animacijos studija“, kur daug naudingos informacijos bei medžiagos jos vedamoms pamokoms. Z.Bartkevičienė pažymėjo, jog mokykloms, esant finansiniam stygiui, ypač aktualu ir gerai, kad autoriai, kūrėjai patys atvyksta į mokyklas pravesti edukacinio pobūdžio paskaitas, praktinius užsiėmimus.

Nuo 2010 metų VŠ.Į.“Animacijos studija“ yra paruošusi ne vieną animacinio kino  sklaidos ir edukacijos  programą, kurias iki šiol sėkmingai vykdo Lietuvos regionų mokyklose: „Lietuviškos animacijos sklaida regionų mokyklose“, „Animacinio kino pamokėlės – tapk animacinio kino personažu“, „Lietuviškos animacijos sklaida regionų mokyklose ir moksleivių kūrybiškumo ugdymas“, „Mitologija ir tautosaka animacijoje“,  (2012 m. Algirdas Selenis buvo pakviestas pravesti paskaita „Lietuvių tautosaka ir mitologija animacijoje“ Vilniaus universiteto filologijos fakulteto studentų šventėje

„Filologijos ruduo“).

 

VŠ.Į. „Animacijos studija“

 

****************************************************

A/F "JŪRATĖ IR KASTYTIS" (2012 M.)

Kadriukai-piešiniai iš animacinio filmo "Jūratė ir Kastytis"

(2,5 min.,-2012 m.)

Režisieriai - dailininkai Algirdas ir Aurika Seleniai

.Į. „Animacijos studijoje“ sukurtas naujas animacinis filmas skirtas Maironio 150-ties metų jubiliejui


VŠ.Į. „Animacijos studija“ praneša, jog š.m. gruodžio 7 dieną baigtas kurti animacinis filmas „Jūratė ir Kastytis“ (režisieriai – dailininkai Algirdas ir Aurika Seleniai). Filmas sukurtas garsaus Lietuvos poeto Jono Mačiulio – Maironio poemos „Jūratė ir Kastytis“ motyvais ir skirtas poeto 150 metų jubiliejui.

A/f „Jūratė ir Kastytis“ (2,8 min.) sukurtas pieštos animacijos technika, elektroninės knygos principu, į piešinio struktūrą (komponuotes) organiškai įterpiant garsiosios poemos posmus, atliktus imituojant Maironio kaligrafiją. Trumpame animaciniame filme, kuriame matysite pagrindinę poemos siužetinę liniją, dalyvauja ir pats poemos kūrėjas – Maironis. Filmo įgarsinimui, garso takeliui, panaudoti žymaus šiuolaikinio kompozitoriaus Filipo Glaso (Philip Glass) muzikinio kūrinio The Beast‘s Anguish fragmentai.

Filmas skirtas mokykliniam – akademiniam jaunimui, literatūros specialistams, animacinio kino gerbėjams, plačiajai Lietuvos visuomenei.

Animacinio filmo (elektroninės knygos) „Jūratė ir Kastytis“ sukūrimą iš dalies parėmė Kultūros Rėmimo Fondas.

 

 

Maironis padėjo prikelti Jūratę ir Kastytįnuotraukos

2012 gruodžio mėn. 22 d. 16:00:52 Perskaitė 31

Prieš didžiąsias metų šventes animacinio kino režisieriai ir dailininkai Aurika ir Algirdas Seleniai užbaigė animacinį filmą „Jūratė ir Kastytis“, sukurtą Jono Mačiulio-Maironio to paties pavadinimo poemos motyvais. Jie prisipažįsta, kad visą laiką jautė į nugarą alsuojančią Maironio dvasią, nes darbai, kaip reta, ėjosi labai sklandžiai.

Atsigręžti į lietuviškus kūrinius

Kodėl žinomiems animacinių filmų kūrėjams kilo sumanymas sukurti animacinį filmuką, remiantis garsiąja Maironio poema „Jūratė ir Kastytis“? „Tai daugiau pasakiškas ir animacijai labiau tinkantis kūrinys. Kadangi mes dar kuriame mitologine tema - tai čia irgi iškyla visos tos dievybės - Jūratė, Perkūnas ir taip toliau. Pagalvojome, kodėl nepratęsti šios mitologinės temos. Dar Maironį pagerbsime jubiliejaus proga ir dar sukursime gražų animacinį filmuką“, - kūrybos motyvus dėsto dailininkė A.Selenienė.

Kaip tik prisidėjo ir gražus Maironio 150-ies gimimo metų jubiliejus. „Apskritai mes dirbame kultūrai, ir netgi stengiamės daugiau dirbti lietuviškai auditorijai. Ir kai kyla kalbų dėl visokių užsieniečių pripažinimo ir visa kita, mes nesistengiame įtikti, nes mums ir taip neblogai sekasi. Apskritai mes dirbame Lietuvai. Mūsų toks mąstymas buvo dar dirbant Lietuvos kino studijoje: tuo metu, kai visokie filmukai apie džerius ir mikimauzus buvo labai populiarūs, mes pradėjome kurti filmus lietuviška tematika. Sukūrėme legendinių Lietuvos moterų ciklą. Pirmas filmas buvo „Vilniaus mergelė“, skirtas gimtajam miestui Vilniui - aš vilnietis, o Aurika, tiesa, yra kilusi iš Telšių. Žodžiu, stengiamės kurti kultūrine tematika, dėl to vienu metu buvome gana nepopuliarūs kino studijoje, nes prodiuseriai laikėsi pozicijos, kad tai nėra komercinės tematikos filmai ir dėl to sulaukėme nemažai replikų. Bet pamažu įtikinome, kad ir tuos lietuviškus filmus labai noriai žiūri būtent užsieniečiai. Ir tai, kas lietuviška, jiems tikrai įdomu. Todėl reikia atsigręžti ir į lietuviškus vaidybinius filmus - kaip į tuos nuostabiuosius režisieriaus Arūno Žebriūno filmus „Velnio nuotaka“, „Gražuolė“, „Paskutinė atostogų diena“, nes tai yra tikrasis mūsų, lietuvių, veidas. Dėl to mes ir stengiamės daug dirbti ties šia kultūrine tematika“, - sako 56-erių A.Selenis.

Maironiška dvasia

Iš pradžių animacinius filmus kuriantys sutuoktiniai atidžiai studijavo Maironio poemą, garsiai ir tyliai skaitydami posmus, netgi išsirinko reikšmingiausius ir juos sudėjo į 2,5 minutės trukmės filmuką.

Ar studijuodami kūrinio nesusimąstė, kaip būdamas kunigas Maironis išrutuliojo tokią aistringą Jūratės ir Kastyčio meilės istoriją, kuri sužimba įvairiomis jausmų spalvomis? „Kiek žinau iš Maironio biografijos, dėl šitų dalykų jam yra kliuvę nuo bažnyčios hierarchijos. Taigi Maironis yra labai įdomi asmenybė. Bet yra ir kitas dalykas - jisai stengėsi kurti lietuviškai. Kaip J.Basanavičius, taip ir Maironis - jie davė pradžią lietuviškai kultūrai. Būtent poetas stengėsi paimti tautosakos kūrinį - tai jam buvo labai svarbu. O kodėl „Jūratė ir Kastytis“? Manyčiau, nemažai reikšmės dar turi ir tai, kad poetas labai mylėjo Palangą ir jūrą. Tai matyti ir iš nuotraukų. Ir kai mes pradedame savo filmą, aš taip ir įsivaizdavau, kad jis sėdi savo sodyboje Palangoje ar kažkur pajūryje ir jam kyla vizijos apie Jūratę ir Kastytį. Ir kartais, žinote, ta kūrybinė tiesa, intuicija nenuvilia - kartais net nežinodamas atspėji tam tikrus istorinius faktus“, - sako A.Selenis.

Jis yra pagrindinis idėjų iniciatorius. O Aurika? „Ji yra mano partnerė, bendražygė, kuri lygiai taip pat mąsto, kaip ir aš, ir labai stipriai palaiko. Geresnio partnerio kaip Aurika nerasi. Ji dar papildo tas idėjas ir padeda jas įgyvendinti, būdama labai gabi dailininkė, ilgą laiką dirbusi kino studijoje - regis, nuo 1987-ųjų. Galima sakyti, kad Aurika jau yra animacinio kino veteranė“, - komplimentų žmonai pažeria Algirdas.

Sutuoktiniai džiaugiasi, kad dirbant prie šio animacinio filmuko nepasitaikė jokių kivirčų, ko pasitaikydavo anksčiau, netgi nesusikirto nuomonės dėl Jūratės ir Kastyčio vizualinių paveikslų. „Iš pradžių buvome sukūrę prie liaudies meno linkstančius personažus - jie buvo išmarginti ir spalvingi, bet paskui nutarėme pakeisti visą stilistiką, nes poemos herojus norėjosi pavaizduoti visiškai kitaip - ne taip banaliai, ne taip sausai ar saldžiai. Norėjome turinį atpasakoti taip, kaip mes patys tai jaučiame. Sumanėme padaryti gyvą, kupiną energijos filmą, būtent šrichuotą, o ne spalvintą. Kadangi šitą kūrinį kunigas sukūrė, tai labai tiko nespalvotas variantas“, - apie kūrybinę virtuvę pasakoja Aurika, kuri vienu ypu atliko visus jai patikėtus darbus.

Pusę metų kurtas animacinis filmukas, kuriame plėtojama pagrindinė Maironio poemos „Jūratė ir Kastytis“ siužetinė linija, yra sukurtas pieštos animacijos technika, į piešinio struktūrą įterpiant garsiojo kūrinio posmus, imituojant Maironio kaligrafiją. Ką sutuoktiniams sako nuojauta - ar Maironiui patiktų šis filmas apie Jūratę ir Kastytį? „Aš manau, kad jam patiktų, nes mums sekėsi dirbti. Aš tikiu tais energetiniais dalykais, kas jau kas, bet menininkai tuos dalykus jaučia gerai. Įtariu, kad paties Maironio dvasia mums padėjo. Žinote, įdomu tai, kad retai taip galime šnekėti apie savo kūrybą kaip apie šitą filmuką“, - džiaugiasi Algirdas. Beje, animaciniame filme pasirodo ir pats Maironis. O garso takeliui panaudoti žymaus šiuolaikinio kompozitoriaus Filipo Glaso (Philip Glass) kūrinio motyvai. „Šitą mūsų filmą lydėjo sėkmė. Mes dviese jį padarėme per pusę metų, kalbant apie animaciją, tai yra labai greitai“, - džiaugiasi net naktimis dirbusi dailininkė.

Animacinio kino kūrėjai prisipažįsta, kad vis dar jaučia didžiulį susidomėjimą animaciniu kinu, prie kurio pluša jau daugybę metų. „Anksčiau samdydavome animatorius, kompiuterininkus, o dabar patys viską darome. Aš pramokau dailininkės animatorės amato, o Algis išmoko visas kompiuterines programas. Ir dviese tiesiog galime įgyvendinti bet kurį savo sumanymą“, - šypsosi Aurika, kuri su sutuoktiniu „Animacijos studijos“ darbus dažniausiai atlieka namie Vilniuje. Nepaisant daugybės kūrybinių darbų, jie spėjo pasipuošti ir eglutę, o dabar galės ramiomis galvomis sutikti gražias žiemos šventes.

Parengta pagal dienraščio "Respublika" priedą "Julius/Brigita"

 

 

http://www.respublikalt/lt/naujienos/kultura/portretai/maironis_

padėjo_prikelti_jurate_ir_kastyti

****************************************************

Kultūrinis renginys "FILOLOGIJOS RUDUO-2012" - „Lietuvių tautosaka ir mitologija animacijoje“

 

Š.m. lapkričio  mėn. vyko Vilniaus universiteto filologijos fakulteto studentų šventė „Filologijos ruduo“, kurios metu buvo surengti įvairūs kultūriniai renginiai. Filologijos studentų renginį „Lietuvių tautosaka ir mitologija animacijoje“ pravesti buvo pakviesti animacinio kino kūrėjai Aurika ir Algirdas Seleniai. Animacinio kino renginys vyko š.m. lapkričio 7 d. „Mint Vinetu“ nepriklausomame knygyne (Vilnius). Renginio metu rež. Algirdas Selenis pravedė paskaitą ir pristatė savo kūrybą susijusią su lietuvių tautosaka ir mitologija. Į renginį susirinkusiems studentams, svečiams buvo parodyti A. A.Selenių sukurti animaciniai filmai: „Lietuvių mitologiniai dievai“, „Lietuvių mitologinės būtybės“, „Vilniaus mergelė“, „Neringa“, „Žemaičių pramotė“,  

„Eglė žalčių karalienė“.


Padėka Algirdui ir Aurikai Seleniams už įdomiai pravestą renginį "Lietuvių tautosaka animacijoje".

"Filologijos ruduo"; 2012 m.

***************************************************

Projektas AKIM - 2012 m.

Straipsnis Skuodo rajono laikraštyje "Mūsų žodis",

apie Algirdo Selenio pravestą animacinio kino renginį

Mosėdžio gimnazijoje. 

****************************************************

 

DELFI TV REPORTAŽAS APIE ANIMACINIO KINO KŪRĖJUS AURIKĄ IR ALGIRDĄ SELENIUS (2012 m.)

 

 

 

PROJEKTAS "TAPK ANIMACINIO KINO PERSONAŽU" (2012 m.):


* KRIUKŲ PAGRINDINĖ MOKYKLA - JONIŠKIS 

* MOLĖTŲ VAIKŲ GLOBOS NAMAI

 

Projekto autoriai Aurika ir Algirdas Seleniai

Publikacija apie AKIM projektą internetinėje svetainėje "Joniškėnas"

 

http://joniskenas.balsas.lt/naujienos_/naujienos/menininkai-vede-pamokas-2586/

 


 

Lietuviškų animacinių filmų peržiūra savo namuose

Tai smagumėlis buvo rugsėjo  20 dieną vaikų savarankiško gyvenimo namuose animacinių filmų mėgėjams. Tą dieną pas mus svečiavosi  „Animacijos studijos“ direktorius Algirdas Selenis su žmona dailininke – dekoratore Aurika Seleniene bei... ištikimu draugu šuneliu Džiugu.

        A. Selenis -  ne tik režisierius, scenaristas, bet ir dailininkas, poetas, kritikas, satyrikas. Du  nuoširdūs, gabūs žmonės, kurių darbai pripažinti pasauliniu mastu, žinomi JAV, Prancūzijoje, Anglijoje, Vokietijoje, Irake ir kitose šalyse įvairaus amžiaus, tautybės ir tikėjimo žmonėms, padovanojo mums   visomis prasmėmis saulėtą rudens popietę.

       Patys vaikai galėjo pabūti filmo personažais: save matė ekrane besišypsančius, surimtėjusius, pastorėjusius, sulieknėjusius, dvigubus, trigubus, juokingus...

       Pora valandų neprailgo žiūrint lietuviškus animacinius filmus: „Vilniaus mergelė“, „Žemaičių pramotė“, „Eglė – žalčių karalienė“  - tai lietuvių legendos ir mitai. Vaikai galėjo pasirinkti, kokius filmukus žiūrės. Jie pasirinko Lietuvos kinematografininkų  prizą pelniusį animacinį filmuką „Čigonas ir drakonas“, specialiuoju žiuri komisijos prizu apdovanotą animacinį filmuką „Magas“, „Nykšt – pykšt – pykštuką“. 

         Svečiai apsilankė šeimynose, stebėjosi geromis  gyvenimo sąlygomis. Vaikai pareiškė norą dar susitikti.

         - Kas žino, gal ir iš savo darbelių filmuką sukursime?- atsisveikindami pažadėjo A. ir A. Seleniai.

Pamąstymui kinų patarlė: „Kaltink save, o ne saulę, jeigu tavo sodas nežydi“.

                                                         (žr. nuotraukų galeriją)

 
 

 

****************************************************

PASAULIO LIETUVIŲ K8RYBINĖS DIRBYUVĖS "MIGRUOJANTYS PAUKŠČIAI.

Režisieriaus Algirdo Selenio animacinio-eksperimentinio filmo “Help me” premjera. 

 

Šiais metais  Pasaulio lietuvių kūrybinės dirbtuvės “Migruojantys paukščiai” įvyko 2012 metų Lietuvos kultūros sostinėje Anykščiuose, liepos 23-27 dienomis. Projekto “Migruojantys paukščia” organizatoriai svetingai priėmė menininkus iš Norvegijos, JAV, Vietnamo, Švedijos, Belgijos, Estijos, Vokietijos bei Lioetuvos. "Kultūrinis turizmas: šiuolaikinis menas kaip masalas keliauti", "Kultūrinis turizmas kaip meno ženklų ieškojimas" - tokiomis temomis diskutavo projekto dalyviai. Šio renginio metu Lietuvos kūrėjai turėjo galimybę susipažinti su išvykusiais ir gyvenančiais užsienyje menininkais, bei kultūros veikėjais, kartu kurti kultūrinių projektų idėjas ir būti naudingais Anykščių miesto kultūriniam gyvenimui. Taip pat susibūrusiems menininkams buvo  suteikta galimybę neformalioje aplinkoje pristatyti savo kūrybą.

Šiose Pasaulio lietuvių kūrybinės dirbtuvės turėjo garbės dalyvauti bei pristatyti savo kūrybą ir animacinių filmų kūrėjas Algirdas Selenis. Be, kartu su Aurika Seleniene,1997-2010 m. sukurtų animacinių filmų ištraukų , buvo parodytas ir naujausias Algirdo Selenio animacinis-eksperimentinis filmas “Help me” ( 2012 m.-2.5 min.). Šiame naujausiame režisieriaus Algirdo Selenio filme gvildenama vienišumo tema: iš kosmoso į Žemę atvyksta nežinoma nežemiškos kilmės būtybė, ieškanti pagalbos ir supratimo.

Tolimesnis eksperimentinio filmo “Help me” rodymas numatytas šių metrų Tarptautinio animacinių filmų festivalio Tindirindis konkursinėje programoje.

 

Informaciją apie projektą “Migruojantys paukščiai“: www.migruojantispauksciai.lt

VŠ.Į. “Animacijos studija”

 

****************************************************

Animacinio kino pamoka

AKIM projektas Kauno M.Mažvydo mokykloje

arba

Kaip mes įsimylėjom animaciją 

Lietuvos meno kūrėjų asociacija 2010 metais laimėjo LR švietimo ir mokslo ministerijos paskelbtą neformaliojo švietimo plėtros Lietuvos bendrojo ugdymo įstaigose idėjų konkursą ir 2011 metų rugpjūčio 4 d. su Europos socialinio fondo agentūra pasirašė projekto „Aukštosios kultūros impulsai mokykloms (AKIM)“ finansavimo ir administravimo sutartį, kuri įgalino šio projekto įgyvendinimą (projektas finansuojamas iš Europos socialinio fondo biudžeto). Projekto tikslas – mokyklų bendruomenių atskirties nuo kultūros proceso mažinimas. Tikslingas ir nuoseklus aukštosios kultūros ir jos kūrėjų atėjimas į Lietuvos mokyklas atvers platesnį kultūros suvokimą, kels mokinių kultūrinį ir pilietinį sąmoningumą ir skatins pačius įsijungti į kultūros procesą.

Mokykla Lietuvoje nemažu mastu atskirta nuo kultūrinės visuomenės, į ją veržiasi masinės pramogos. Projektas AKIM siūlo spręsti šią problemą aukštąją kultūrą sistemingai ir nuosekliai atvedant į Lietuvos mokyklas. Tikslingas „srautinis“ kultūros lyderių ir kultūros žurnalų atėjimas į šalies mokyklas bus naudingas ir mokyklų bendruomenėms, ir meno kūrėjams. Į dialogą su mokykla įtraukti kultūros lyderiai (menininkai – nacionalinių ir kt. premijų laureatai, aukščiausio lygio kultūros žurnalai). Virtualaus komunikavimo internetu epochoje tiesiogiai pabendrauti su žymiu menininku tampa dar vertingesne patirtimi. Šiais kontakto nutolimo laikais, kai žmones pažįstame tik per televiziją, internetą, asmeninis kontaktas ir tiesioginis bendravimas daro didelį įspūdį.

Tiesioginis kontaktas tarp menininko ir mokinio – tai raktas įgyvendinant šį projektą.

Projekto partneriais yra 11 meno kūrėjų sąjungų, kurios pasiūlė dalyvauti projekte iškiliausiems Lietuvos menininkams. Tokiu būdu užtikrinta veiklų įvairovė ir kokybė. Kauno Martyno Mažvydo vidurinėje mokykloje jau prasidėjo meninės kūrybos mokymai. Šias pamokas ves iškilūs Lietuvos menininkai. Mokykla turėjo galimybę rinktis šių sričių menininkus: architektus, muzikus, rašytojus, kompozitorius, dailininkus, tautodailininkus, fotomenininkus, kinematografininkus, literatūros vertėjus, teatralus, žurnalistus. Vienos teorinės pamokos trukmė 1 akademinė valanda, vieno praktinio užsiėmimo/kūrybinių dirbtuvių trukmė 1,5-2 akademinės valandos. Pamokos ir praktiniai užsiėmimai vyksta grupėse vidutiniškai po 20 mokinių.

Iš viso projekte dalyvauja 600 Lietuvos mokyklų, Kauno mieste į projektą įsijungė tik 22 mokyklos. Į kiekvieną mokyklą planuojami 5-7 menininkų vizitai. Mokyklos buvo atrinktos savanoriškumo principu. Konkrečios pamokų ir praktinių užsiėmimų temos suformuluotos, remiantis menininkų atsiųstais pamokų planais, kuriuose jie trumpai pristato pamokos temą ir eigą. Pamokose ir praktiniuose užsiėmimuose bus tobulinamos šios mokinių kompetencijos: kūrybiškumas, vaizduotė, meninis ugdymas, būsimų kultūros vartotojų kompetencija.

11 kultūros žurnalų jau kas mėnesį tiekia mūsų mokyklai intelektualius tekstus, nes 11 prestižinių Lietuvos kultūros žurnalų redakcijų projekto laikotarpiu rengia padidinto tiražo žurnalų numerius. Per projekto laikotarpį kiekvieną mokyklą pasieks iš viso 205 kultūros žurnalų numeriai. Tokia sisteminga intelektualinių tekstų ir kultūrinio diskurso „injekcija“ mokyklai sudaro sąlygas aukštąją kultūrą priartinti prie masinio švietimo. Tai ne tik mokinių kultūrinio sąmoningumo gilinimas, bet ir praktinė medžiaga mokytojams bei metodinių prieigų praturtinimas.

Gaunami kultūros žurnalai: „Dailė“, „Fotografija“, „Kelionė su Bernardinai.lt“, „Knygų Aidai“, „Krantai“, „Kultūros barai“, „Literatūra ir menas“, „Metai“, „Muzikos barai“, „Naujasis Židinys – Aidai“, „Tautodailės metraštis“.

2012 m. gegužės 11 d. Kauno Martyno Mažvydo vidurinėje mokykloje kūrybinį užsiėmimą su

dvyliktokais vedė kinematografininkas, scenaristas, dailininkas, animacinių filmų režisierius

Algirdas Selenis. Jo ir žmonos Aurikos Selenienės sukurti animaciniai filmai:

„Arkliavagio gudrybė“, „Nykšt-pykšt-tukai“ „Neringa“,  „Žemaičių pramotė“, „Moters gimimas“, „Eglė

žalčių karalienė“, „Lietuvių mitologiniai dievai ir būtybės“, „Čigonas ir drakonas“, „Magas“, „Legenda

apie žemaičių milžiną Alcį“, „Giesmė“, „Uosto vartai“, „Narsusis Domertas“, „Kaip varniukė kąst išmoko“

 ir kt. Filmai apdovanoti daugeliu specialiųjų ir tarptautinių prizų.

 

Tai buvo animacinio kino pamoka, skirta moksleivių supažindinimui su šio meno žanro specifika. Rodant vaizdinę medžiagą (ištraukas iš įvairių animacinių filmų), moksleiviai buvo supažindinti su įvairiomis animacinio kino stilistikoms, su animacinio kino kūrimo priemonėmis, išraiškos būdais, kurių pagalba galima sukurti personažus: iš plastelino, tešlos, popieriaus, judinant įvairius buitinius daiktus, rankas ir pan. Visus sužavėjo parodytas 5 min. trukmės eksperimentinis filmas „Magas“, sukurtas tokių efektų pagalba. Režisierius parodė, kad ne tik piešinių, bet ir fotografijų pagalba (fotografuojant kad ir mobiliu telefonu) galima sukurti animacinį filmą. Taip pat jis pristatė įvairias Lietuvoje veikiančias animacinio kino mokyklas, aiškino, kokių žinių bei gabumų reikia, norint į jas įstoti ir t.t.

Daug buvo kalbama apie būtinybę lavinti estetinį skonį, vaizduotę, fantaziją, ugdyti  kūrybiškumą, išradingumą bei savitumą, ieškant naujų, kartais visai paprastų išraiškos priemonių. A.Selenis skatino stebėti, stebėtis ir stebinti, žiūrėti į kūrybinį procesą kaip žaidimą, siekiant, kad ne vien galutinis rezultatas, bet ir pats kūrybinis procesas taptų malonumu.

           Pamoka buvo labai įdomi ir naudinga, bet labiausiai sužavėjo menininko paprastumas. Atvažiavo jis drauge su žmona Aurika, kuri taip pat yra animacinių filmų kūrėja, ir su geriausiu draugu – šuniu Džiugu („Nes jis visus džiugina“, – paaiškino šypsodamasis). Ir bendraudamas su vaikais iš karto sukūrė betarpiškumo atmosferą („Aš irgi beveik kaunietis“,- juokavo, - „nes čia mokiausi, studijavau“). Tai nebuvo sausa, teorinė paskaita – tai buvo šiltas prisilietimas prie tikro meno. Pagal visus susitarimus, užsiėmimas turėjo trukti 45 min., bet nuskambėjus skambučiui, mokiniai net nekrustelėjo, o užgniaužę kvapą ir toliau ekrane stebėjo animacijos stebuklus – tikrus meno šedevriukus. O ir režisierius niekur neskubėjo: jis vaikams padovanojo ne tik projekto suvenyrus, bet ir labai brangų dalyką – savo laiką: pamoka išsitęsė iki dviejų valandų ir visai neprailgo. Atvirkščiai, dar pritrūko laiko, kad patiems išmėginti jėgas animacijoje. Ir tikrai – mes, mokytojai, žinome, kad per 45 minutes galima tik paviršutiniškai susipažinti, bet ne giliai pažinti naują dalyką...

           Padovanoję mokyklai savo animacinių filmų rinkinį „Lietuvių legendos ir mitai“, pakvietę į vasaros kūrybines dirbtuves, Aurika ir Algirdas Seleniai išvyko atgal į Vilnių. O mes likome – sušildyti meniškų sielų, praturtėję naujomis patirtimis ir įsimylėję animaciją.

 

Auksė Petruševičienė,

Kauno Martyno Mažvydo vidurinės mokyklos

direktoriaus pavaduotoja ugdymui

          

 

 

 

 

 

***************************************************

Animacinio kino renginys -Palangoje

ANIMACINIO KINO RENGINYS „TAPK ANIMACINIO KINO PERSONAŽU“

PALANGOS KULTŪROS CENTRE „RAMYBĖ“ (2012 m.)

 

Š.m. kovo 31 d. Palangos kultūros centre „Ramybė“ įvyko animacinio kino renginys „Tapk animacinio kino personažu“. Renginį organizavo   klubas „Ramybė“ ir VŠ.Į.“Animacijos studija“, vykdydama projektą „Animacinio kino pamokėlės „Tapk animacinio kino personažu“. Projekto vykdytojai animacinio kino dailininkai, režisieriai Aurika ir Algirdas Seleniai.

Gausiai auditorijai buvo surengtas tikras animacinio kino spektaklis, kuriame aktyviai dalyvavo patys renginio dalyviai: mokyklinio amžiaus vaikai, sugūžėję ne tik iš Palangos , bet ir Kretingos , Tauragės bei Klaipėdos miestų.

Prie kino transliavimo pulto buvo pajungta skaitmeninė video kino kamera, kuriai filmuojant „Veidrodinio“ efekto režimu, vaikai galėjo, dideliame ekrane, kaip „Kreivųjų veidrodžių“ atrakcione, matyti patys save, išradingos judesių choreografijos ir efekto dėka, virstančiais fantastiniais personažais, persipinančiais į kaleidoskopišką ornamentą. Jaunieji renginio dalyviai ne tik vaidino, šiame, kupiname džiaugsmo, spektaklyje , bet ir patys filmavo video kino kamera.

Antroje renginio, dalyje buvo surengta paskaita (lektorius Algirdas Selenis), kaip įvairiomis animacinio kino, bei dizaino programomis, panaudojant visiems prieinamas priemones: buitinius daiktus, plastiliną, vieną piešinį galima nesunkiai sukurti originalius animaciniu filmukus. Ypač jaunimą sudomino, Adobe Photoshop programos vaizdo deformavimo efekto Distort galimybės: čia, tik su vienu piešiniu, galima sukurti išradingą animacinį filmuką.

Kaip vaizdinė medžiaga buvo pademonstruotas Algirdo Selenio eksperimentinis animacinis filmukas „Bubblegum“, taip pat autoriaus nulipdyti plastilininiai personažai animaciniam filmukui „Niekas“, filmavimo bandymai, judinant šiuos personažus. Buvo parodytas 2011 m., animacinių pamokėlių metu, Panevėžio moksleivių sukurtas plastilininis animacinis filmukas „Tigražuvė“(vadovas Algirdas Selenis). Šis filmukas 2011 m. pelnė tarptautinio animacinio kino festivalio„Tindirindis“ apdovanojimą.Taip pat buvo parodytos ištraukos iš animacinio filmo „Teclopolis“(rež. Javier Mrad, 2009 m., Argentina), kaip nuostabus buitinių daiktų, kaip personažų , panaudojimo pavyzdys.

Renginio pabaigoje buvo parodyti A.A. Selenių sukurti autoriniai animaciniai filmai: „Pasaka apie narsųjį Domertą“, „Vištytė ir gaidžiukas“, animacinis muzikinis klipas „Švyti maža žvaigždutė“, „Eglė žalčių karalienė“, „Vilniaus mergelė“, „Čigonas ir drakonas“, „Magas“.

VŠ.Į.„Animacijos studijos“animacinio kino projektą „Animacinio kino pamokėlės „Tapk animacinio kino personažu“ parėmė Kultūros rėmimo fondas.

 

 

Kadriukai iš filmuotos medžiagos, padarytos renginio "Tapk animacinio kino personažu" metu.

**************************************************

A.A.Selenių animacinių filmų premjeros

Š.m. kovo 15 d. Lietuvos kinematografinkų sąjungos kino klube įvyks

Dailininkų-režisierių Aurikos ir Algirdo Selenių kūrybos vakaras, kuriame bus parodytos net šešių animacinių filmų, sukurtų VŠ.Į.“Animacijos studijoje“, premjeros:

 

Animacinio–vaidybinio trumpametražinio filmo „Vištytė ir gaidžiukas“ ( 2012 m., 4,15 min. rež. Algirdas Selenis ) premjera. Filmas sukurtas lietuvių liaudies pasakos „Vištytė ir gaidžiukas“ motyvais..

Animacinio filmo „Vištytė ir gaidžiukas“ scenarijaus autorius, dailininkas ir režisierius Algirdas Selenis. Filmo personažų – kaukių, dekoracijų sukūrimo bei filmavimo darbai buvo atlikti   Vievio sanatorinėje mokykloje, dalyvaujant šios mokyklos mokiniams. Pagrindinius filmo „Vištytė ir gaidžiukas“ vaidmenis atliko Vievio sanatorinės mokyklos moksleiviai.

 

Muzikinis animacinis klipas „Švyti maža žvaigždutė“(2012 m.,1,30 min.)

Scenarijaus, dainos teksto autorius, režisierius-Algirdas Selenis, dailininkai-Aurika ir Algirdas Seleniai, kompozitorius-Algirdas Martinaitis, dainos atlikėjas-Skirmantas Sasnauskas, montažas-Algirdas Selenis.

 

Animacinis sveikinimas „Moters diena“ (2012 m., 40 sek.)

Scenarijaus,teksto autorius, režisierius-Algirdas Selenis, dailinkai-Aurika ir Algirdas Seleniai, vaizdo-garso montažas-Algirdas Selenis.

 

Du animaciniai socialinės paskirties klipai: „Rūkimas žudo!“(2012 m., 27 sek.) ir „Nežaisk su ugnimi!“ (2012 m., 28 sek.)

Scenarijaus autorius, režisierius-Algirdas Selenis, dailinkai-Aurika ir Algirdas Seleniai, vaizdo-garso montažas-Algirdas Selenis.

 

Animacinis klipas „Skaičiuotė nr.1“ (2010 m., 35 sek.)

Teksto autorius, režisierius, dailininkas-Algirdas Selenis, vaizdo-garso montažas-Algirdas Selenis.

 

Animacinis filmas „Tigražuvė“ (2011 m., 1min.)

Scenarijaus autorius –Algirdas Selenis.

Filmą kūrė Panevėžio miesto moksleiviai, animacinio kino pamokėlės metu, kino centre „Garsas“. Vadovas-Algirdas Selenis. Filmas 2011 m. tarptautiniame animacinių filmų festivalyje „Tindirindis“ buvo apdovanotas žiūri diplomu , už idėją ir techniką.

 

Maloniai kviečiame atvykti.

 

Informacija galite rasti: www.kinosajunga.lt

 

 

****************************************************

Sukurtas naujas animacinis -vaidybinis filmas

"Vištytė ir gaidžiukas"

"Vištytė ir gaidžiukas'
"Vištytė ir gaidžiukas'

Animacinio - vaidybinio video filmo „Vištytė ir gaidžiukas“ premjera

 

Š.m. vasario 22 d. Vievio sanatorinėje mokykloje, meninio bei technologinio ugdymo

dienos renginyje įvyko animacinio – vaidybinio trumpametražinio filmo „Vištytė ir gaidžiukas“ ( 2012 m., 4,15 min. rež. Algirdas Selenis ) premjera. Filmas sukurtas lietuvių liaudies pasakos „Vištytė ir gaidžiukas“ motyvais..

Animacinio filmo „Vištytė ir gaidžiukas“ scenarijaus autorius, dailininkas ir režisierius Algirdas Selenis. Filmo personažų – kaukių, dekoracijų sukūrimo bei filmavimo darbai buvo atlikti Vievio sanatorinėje mokykloje, dalyvaujant šios mokyklos mokiniams. Pagrindinius filmo „ Vištytė ir gaidžiukas „ vaidmenis atliko Vievio sanatorinės mokyklos moksleiviai.

Filmas „Vištytė ir gaidžiukas“ sukurtas VŠ.Į. „Animacijos studijoje“, bendradarbiaujant Vievio sanatorinei mokyklai. Premjeroje dalyvavo Vievio sanatorinės mokyklos moksleiviai, mokytojai bei Panerių kaimo bendruomenės atstovai.

Šiais metais, filmą numatoma parodyti Lietuvos kinematografininkų sąjungoje, taip pat filmas bus siunčiamas į įvairius tarptautinius kino festivalius.

 

Animacinis-vaidybinis trumpametražinis

filmas  „Vištytė ir gaidžiukas“

VŠ.Į. „Animacijos studija“ 2012 m., 4 min. 15 sek., spalvotas, DVD

 

Animacinis-vaidybinis trumpametražinis filmas jaunimui „Vištytė ir gaidžiukas„ sukurtas lietuvių liaudies pasakos motyvais. Teisėja bando išsiaiškinti kas kaltas, dėl gaidžiuko poelgio, kai tas, riešutaudamas išmuša vištytei akeles. Teisingumo karuselėje, kurioje sukasi filmo personažai, kaltų nėra arba kalti visi.Tiesiog niekas nenori prisiimti atsakomybės.

 

Scenarijaus autorius, Algirdas Selenis

Režisierius: Algirdas Selenis

Dailinikas: Algirdas Selenis

Operatorius: Algirdas Selenis

Vaizdo-garso montažas: Algirdas Selenis

Filme panaudoti ritualinių apeigų grupės „Kūlgrinda“ muzikiniai fragmentai

Vaidina:

Vievio sanatorinės mokyklos mokiniai:

Modesta Bružaitė, Mantas Bružas, Kotryna Požerinytė, Vidmantas Šidlauskas,

Sigitas Blevas, Artūras Dapševičius, Evelina Matjošiūtė, Deimantė Keblerytė

 

Prodiuseris: Algirdas Selenis

**************************************************

PLAKATAS "NEŽAISK SU UGNIMI!"

2011 m. Vievio sanatorinės mokyklos,Dailės būrelio mokinė Laurita Lapinskaitė (2 kl.), padedant būrelio vadovei A.Selenienei, sukūrė plakatą „Nežaisk su ugnimi“ ir laimėjo II –ąją vietą Vilniaus apskrities - plakatų konkurse „Saugi vasara“ , konkursą organizavo Priešgaistrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas. 2011 m. plakatas „Nežaisk su ugnimi“ dalyvavo Baltarusijos,Lenkijos,Lietuvos ir Ukrainos III –ame Tarptautiniame mokinių piešinių konkurse „Ugniagesio gelbėtojo veikla vaikų akimis“ – ir pateko į geriausių piešinių dešimtuką . Už dalyvavimą konkurse buvo suteiktas Baltarusijos Respublikos sertifikatas ir Lietuvos Respublikos diplomas.

****************************************************

 ANIMACINIS FILMAS "TIGRAŽUVĖ"

2011 m.- tarptautiniame animacinių filmų festivalyje

 “Tindirindis”-animacinis filmas “Tigražuvė” –apdovanotas tarptautiniu žiūri diplomu, už geriausią scenarijų ir atlikimo techniką.

A/f/ “ Tigražuvė” sukurtas Panevėžio miesto moksleivių, vadovas Algirdas Selenis.

Filmas sukurtas pagal Algirdo Selenio scenarijų,

VŠ.Į. “Animacijos studija” vykdyto projekto “Lietuviškos animacijos sklaida ir populiarinimas regionuose” animacinių kino kūrimo pamokėlių metu.

 

 

ANIMACINIS FILMAS "KAIP ZUIKIS VILKUS NUGALĖJO"

Vievio sanatorinės mokyklos "Animacinio kino pagrindų" būrelio moksleivių

a/f "Kaip zuikis vilkus nugalėjo", - būrelio vado Algirdas Selenis.

Šis animacinis filmas, 2011 metais dalyvavo Tarptautinio animacinio kino festivalio "Tindirindis" konkursinėje programoje.